Školní pouť, Šerpování předškoláků

21 června 2024

Na Školní pouť jsme se připravovali velmi dlouho. Originálním způsobem jsme se žáky chtěli zakončit školní rok a předvést, co dokážeme. Od prvního nápadu nahradit Školní akademii stánkovým odpolednem uběhlo několik měsíců, během nichž si děti, za pomoci zaměstnanců školy a rodičů, připravily neskutečných 27 stanovišť. Od prodeje domácí limonády, zmrzliny, ledové kávy, cukrové vaty, perníčků jak od profíka, mimoňových muffinů, ovoce s čokoládou, popcornu, bublifuků a světýlek, náramků, květinových obrazů, balónků s heliem, modelovacích balónků, přes malování na obličej, zaplétání copů, tetování, kolo štěstí, fotokoutek až po sportovní aktivity jako lukostřelba, střelnice, skákání v pytli, hod na šaška, chůze po laně, jízda na koni, jízda na voze, skákací hrad a dalších. Když bylo vše naplánované, propriety nakoupené, započal dvoudenní maratón příprav a finálního sestavování a zdobení jednotlivých stánků. Počasí nám však nepřálo. Odvážlivci se vrhli do víru bouřky, deště a krup, zachránili, co mohli. Během chvíle se pouť přesunula do tělocvičny, děti neztrácely nadšení a jelo se dál.

Hlavním cílem však bylo ošerpovat předškoláky. Ceremoniál započal pěveckým vystoupením, pokračoval HandsClapem žáků 9. ročníku, kteří se tímto rozloučili a předali pomyslnou štafetu právě předškolákům. Symbolicky je provedli branou ze školky do školy k jejich budoucí paní učitelce třídní a na závěr zazpívali členové pěveckého kroužku. Mezitím se počasí umoudřilo a na řadu se dostala sportovní stanoviště na hřišti. Posezení s občerstvením a hudbou zpestřilo kovářské řemeslo. Všem návštěvníkům děkujeme za účast, podporu, za pomoc při následném úklidu a taktéž děkujeme hasičům, kteří měli pro děti připravenou oblíbenou kratochvíli – pěnu.

 

Další aktuality

Na pohodu do Dražíče

Hattrick výletů žáků 9. ročníku jsme dnes završili tzv. na pohodu. Prošli jsme...

Deváťáci v akci

V pořadí druhý závěrečný výlet deváťáků byl celkem akční. V pondělí ráno jsme...

MŠ u druháků

Koťátka a Sluníčka z MŠ dnes navštívila žáky z druhého ročníku ZŠ. Ti mladším...

Raftem po Vltavě

Jedním ze závěrečných výletů deváťáků bylo sjíždění Vltavy. 17.6. jsme...

Pasování na čtenáře

Jako každý rok proběhlo v obecní knihovně pasování prvňáčků na čtenáře....