Cesta do středověku a za exotikou

26 června 2024

Žáci 4., 6., 7. a 8. ročníku vyrazili 25. 6. 2024 do archeoskanzenu Trocnov. Zde byl pro ně připraven program o životě ve středověku. Žáci se  nejen dozvěděli mnoho zajímavých věcí, ale mohli si vyzkoušet i činnosti, které dnes už nejsou součásti běžného života, jako je nabírání vody vědrem ze studny, mletí mouky nebo roztočit káču. Samozřejmě vyzkoušet si středověkou zbroj bylo pro mnohé největším zážitkem. Po občerstvení a krátkém pěším výletu došli žáci do ZOO Dvorec. I zde na ně čekaly dvě průvodkyně, které žáky zasvětily do života exotických zvířat. Před odjezdem si mnozí stihli dát ještě dobrou svačinu – nejlépe palačinky se zmrzlinou nebo párek v rohlíku.

Další aktuality

Na pohodu do Dražíče

Hattrick výletů žáků 9. ročníku jsme dnes završili tzv. na pohodu. Prošli jsme...

Deváťáci v akci

V pořadí druhý závěrečný výlet deváťáků byl celkem akční. V pondělí ráno jsme...

MŠ u druháků

Koťátka a Sluníčka z MŠ dnes navštívila žáky z druhého ročníku ZŠ. Ti mladším...

Raftem po Vltavě

Jedním ze závěrečných výletů deváťáků bylo sjíždění Vltavy. 17.6. jsme...

Pasování na čtenáře

Jako každý rok proběhlo v obecní knihovně pasování prvňáčků na čtenáře....