Vánoční výlet do Lince

18 prosince 2023

Minulý pátek vyrazili žáci na předvánoční výlet do rakouského Lince. Prohlédli si město a zašli si na vánoční trhy. Poté se žáci vydali na druhý břeh Dunaje, kde se nachází Ars Electronica Centre. První fází prohlídky byla 3D projekce vesmíru a různých zajímavostí. Ve druhé části byli žáci rozděleni do tří skupin a seznámili se s vývoj umělé inteligence, s jejím využitím, ale i s možností jejího zneužití. Dvě hodiny na toto technické centrum byly málo a rádi bychom zůstali déle, ale žáky čekala poslední část výletu – nakupování a hlavně dlouhá cesta domů. Unavení, ale plní zážitků dorazili žáci po osmé hodině do Chrášťan.