Přednáška – Městská policie Týn n. Vlt.

17 února 2024

Dne 14.2. si žáci 8. a 9. ročníku vyslechli přednášku „To je zákon, kámo!“ navazující na celostátní preventivní projekt: Protidrogový vlak (Revolution train). Cílem projektu je formou interaktivního přístupu maximálně zapůsobit na návštěvníka vlaku a efektivním způsobem ovlivnit jeho pohled na nelegální drogy, ale i legální závislosti a inspirovat jej k pozitivním životním volbám. Bohužel, naši žáci se prohlídky vlaku nezúčastnili, avšak v návazném programu vystupovali jako policejní týmy a posuzovali trestněprávní následky chování drogově závislých osob. S Policií ČR prohloubili diskuzi o rizicích závislosti, snažili se zvýšit u cílové skupiny motivaci ke zdravému životnímu stylu a respektování zákonů.