Noční bojovka s vůní chleba

24 dubna 2024

Část noci z 18. dubna na 19. dubna prožili žáci 6. a 7. ročníku v Českých Budějovicích. Ve 22 hodin dorazili autobusem do Mercury a pěšky se vydali do Suchého Vrbného. Prošli temnými uličkami za nádražím, až došli do pekáren Penam. Tam na ně již čekal pan Chrb. Nejprve si všichni nasadili bílé čepice a oblékli pláště a pak se vydali s panem průvodcem do pekárny. Během dalších dvou hodin viděli, jak se připravuje těsto na chleba a rohlíky, jak vše kyne a z pece si vytáhli horký upečený chleba. Teplé vícezrné rohlíky chutnaly skvěle. Co ale dětem chutnalo nejvíce, byly malé, tvrdé buchtičky, které byly upečené speciálně na výrobu strouhanky. No a samozřejmě koláče – povidlové, tvarohové a makové. Samé dobroty. Nakonec dostal každý velkou tašku a mohl si vzít domů, co chtěl. A bochník chleba k tomu.

Půl hodiny po půlnoci na nás čekal autobus a vyrazili jsme zpět do školy, kde jsme strávili noc. No a aby toho pečení nebylo málo, upekli si žáci na páteční oběd pizzu. Každý si vybral svou vlastní příchuť a pokud to nezvládl sníst, přidal si pizzu k pečivu do tašky.

Protože exkurze byla velmi zajímavá, voňavá a chutná, doufáme, že ji příští školní rok zopakujeme pro další třídu.

Další aktuality

Na pohodu do Dražíče

Hattrick výletů žáků 9. ročníku jsme dnes završili tzv. na pohodu. Prošli jsme...

Deváťáci v akci

V pořadí druhý závěrečný výlet deváťáků byl celkem akční. V pondělí ráno jsme...

MŠ u druháků

Koťátka a Sluníčka z MŠ dnes navštívila žáky z druhého ročníku ZŠ. Ti mladším...

Raftem po Vltavě

Jedním ze závěrečných výletů deváťáků bylo sjíždění Vltavy. 17.6. jsme...