Horažďovice – 1., 2., 3., 5. ročník

26 června 2024

Dnešní den většina žáků 1. stupně podnikla exkurzi do Envicentra PROUD v Horažďovicích. Na odloučeném pracovišti absolvovali program Život na statku, kde mohli vyzkoušet péči o některá hospodářská zvířata, krmení, dojení (atrapa krávy), mlácení másla, hnětení placek a následně jejich pečení na ohni. Pomazlit se mohli s ovečkami, králíky a různou drůbeží. Mezi nové nejoblíbenější kamarády rozhodně patří jehňátko Rex a čuník Čenda, také poník Bohoušek a kravička Jitka 🙂 Žáci byli po práci odměněni zmrzkou. Zbytek si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Další aktuality

Na pohodu do Dražíče

Hattrick výletů žáků 9. ročníku jsme dnes završili tzv. na pohodu. Prošli jsme...

Deváťáci v akci

V pořadí druhý závěrečný výlet deváťáků byl celkem akční. V pondělí ráno jsme...

MŠ u druháků

Koťátka a Sluníčka z MŠ dnes navštívila žáky z druhého ročníku ZŠ. Ti mladším...

Raftem po Vltavě

Jedním ze závěrečných výletů deváťáků bylo sjíždění Vltavy. 17.6. jsme...

Pasování na čtenáře

Jako každý rok proběhlo v obecní knihovně pasování prvňáčků na čtenáře....