Květen – Můj domov

13 června 2024

Země, Evropa, Česká republika, Jihočeský kraj, Vltavotýnsko, obec, domov. Květnový školní projekt s tématem: Můj domov bylo možné pojmout různými úhly pohledu.

Žáci I. stupně si pod pojmem Můj domov představili celou naši planetu, někteří Českou republiku, ale většina dětí si v první řadě uvědomila, že domov je rodina a místo, kdy bydlí, spojené s pocitem bezpečí. V prvouce se věnovali tématu krajiny v místě našeho bydliště a poznávání rostlin a živočichů v našem okolí. V českém jazyce si žáci popisovali svůj dětský pokoj a povídali si o uspořádání svého domova. Ve společenskovědních předmětech žáci diskutovali také o tom, co pro ně domov znamená, jaký je význam rodiny, partnerství, manželství, v čem spočívá péče o dítě, výchova. Téma se nám prolínalo i výtvarnou výchovou. Žáci pátého ročníku tvořili městečko nad řekou inspirované Týnem nad Vltavou a žáci devátého ročníku kreslili chrášťanský kostel jako naši dominantu. Deváťáci taktéž vytvořili prezentace o Vltavotýnsku a státních svátcích České republiky. Jako vždy se zapojila školní družina, kde děti zdobily domečky z papíru.