Výlet do Prahy

29 listopadu 2015 | školní akce

Ve čtvrtek 26. prosince vyrazili osmáci a deváťáci do Prahy. Navštívili Národní divadlo, které si mohli prohlédnout od sklepa po střechu. Viděli základní kameny divadla, sledovali, jak se připravuje jeviště, posadili se do hlediště i na balkon a vystoupali až na střechu divadla, ze které byl krásný výhled na Pražský hrad.

Na oběd se zastavili na Václavském náměstí, což naše slečny využily také k nákupům. Poté došli do nové budovy Národního muzea. S průvodkyní si žáci prohlédli výstavu Smrt a vyplnili si výukové listy k výstavě. Celá výstava byla zaměřena na způsoby pohřbívání, tradice a mýty související s pohřbíváním a se smrtí.

Poslední bod výletu si žáci vybrali sami – Laser games. Každá třída hrála dvě hry a zapojili se i vyučující, kteří se stali velmi oblíbenými terči nepřátelských skupin. Ale nedali svou kůži zadarmo.

Před odjezdem jsme se ještě vrátili na chvíli na Václavské náměstí a dokoupili dárky.

.