Vánoční dílničky a vánoční trhy

06 ledna 2016 | mateřská škola, školní akce

  

Vánoční dílničky a vánoční trhy

Opět po roce, v pondělí 14. prosince, provonělo jehličí celou školu, rozezněly se koledy a vánoční dílničky mohly začít. Děti se s paní učitelkami pustily do práce s velkou chutí a pod rukama jim vznikaly krásné vánoční výrobky, které hned druhý den mohly prodat na vánočních trzích. Pro navození opravdové vánoční atmosféry si před trhy žáci II. stupně a pěvecký kroužek připravili krátké vánoční vystoupení. Seznámili a připomněli rodičům a všem přítomným  tradiční vánoční zvyky, přidali vánoční vtipy a pěvecký kroužek zazpíval koledy.

Po ukončení se všichni odebrali do hlavní budovy, kde probíhaly vánoční trhy. Zde byla možnost zakoupení výrobků od dětí nejen základní školy, ale i mateřské školy. Nakonec se všichni mohli pozastavit, zapomenout na vánoční shon, užít si chvilinku klidu a pohody se známými a přáteli. Při tom všem ochutnat výborné koláče, které upekly paní kuchařky ze školy a občerstvit se čajem nebo vánočním svařákem.

Všechny zúčastněné čekala během večera malá povinnost a to hlasování do soutěže „Kde bydlí ježíšek“. Soutěž byla vyhlášena pro všechny děti základní školy a měly nakreslit a popsat, jak bydlí ježíšek. Některé výtvory byly opravdu zajímavé. Vyhlášení této soutěže proběhlo 22. 12. na tradiční vánoční školní besídce, kde účinkují všichni žáci ZŠ i děti z MŠ.