Dětem, které byly přítomny v MŠ dne 8. 1. 2021 a byla v kontaktu s pozitivní osobou, je nařízena domácí karanténa do 18. 1. 2021 včetně. Děti se mohou vrátit do kolektivu MŠ po negativním PCR testu 19. 1. 2021. Pokud by dítě nestihlo test do 10 dne od posledního kontaktu s nemocným, muselo by zůstat v domácí karanténě 14 dní. O ukončení karantény rozhoduje praktický lékař dítěte. Rodiče dětí v karanténě mají nárok na OČR.

Je nutné kontaktovat příslušného pediatra dítěte a požádat o vystavení el. žádanky na odběr PCR testů.

Žádanka jde elektronickou cestou do všech odběrových míst. Na odběr do nemocnice České Budějovice musí rodiče děti objednat sami na webových stránkách NCB – objednání k testu COVID – 19. Odběr nejlépe 14. a 15. 1. 2021.

Další odběrová místa jsou v Č. Budějovicích v soukromých laboratořích jako Nextclinic, Synlab apod. Informace a termíny k objednání na jejich webových stránkách.

V případě, že dítě již v posledních 90 dnech prodělalo laboratorně potvrzené onemocnění COVID 19,  NENÍ potřeba zajištění odběru na COVID – 19.

Zároveň žádáme o sledování zdravotního stavu dítěte – každý den měřit teplotu a v případě objevení se teploty, kašle nebo dýchacích potíží ihned kontaktovat svého praktického lékaře. Zdržet se činností, které by mohly vést k šíření infekčního onemocnění – minimalizovat kontakt s ostatními lidmi.