Naše letošní devítka…

Discoples deváťáků

Od listopadu nacvičovali a připravovali žáci devátého ročníku naší školy svůj absolventský ples. Tentokrát to byl tak trochu retroples s písničkami Michala Davida.

Žáci se uvedli písničkou Nesnáším loučení, poté poděkovali všem učitelkám, učitelům a všem zaměstnancům školy za veškerou péči, kterou jim během jejich školní docházky věnovali. Dík vyjádřili i paní starostce obce Dražíč paní Dědičové a panu starostovi obce Chrášťany panu Vomáčkovi za pomoc při organizaci plesu. Úspěch sklidila i prezentace třídy s mnoha vtipnými animacemi, na jejichž přípravě se podílel bývalý spolužák Filip Š.

Hlavní taneční vystoupení se nazývalo Děti ráje. Žáci zatančili v modrých kraťasech a v bílých tričkách s červenými pionýrskými šátky.

Po tomto tanci potřebovali žáci trochu času na převlečení, a proto promítli krátkou fotografickou rekapitulaci své školní docházky doprovázenou písničkami, která mnohé maminky a babičky dojala k slzám.

Samotné stužkování bylo pro žáky tak trochu překvapením. Žáky vyvolávala paní ředitelka M. Machová a každému byla zahrána písnička, která se k němu hodila. Tyto písničky byly pro žáky překvapením. A nejen pro ně. Svou čokoládovou písničku a i šerpu dostala i jejich třídní učitelka Ivana Šulcová. K šerpě nechyběl i přípitek, květina a dáreček od paní Dědičové. Následovaly proslovy a focení a další slzy.

Krátkou hrou jsme tuto vážnou část plesu ukončili a následoval poslední pochod deváťáků s písničkou Pár přátel stačí mít.

Oficiální část plesu pak skončila a následovala volná zábava. Tančilo se až do půlnoci. Písničky se pouštěly na přání tanečníků a jejich seznam stále rostl. A nebýt unavených rodičů, tak by snad žáci tancovali až do rána.

prezentace 9. ročníku

(soubor ke stažení)

Fotografie z plesu 9. ročníku

(konaný 5. 2. 2016 v Dražíči)

Další fotografie najdete ve školní fotogalerii ZDE.